Marie Šumníková je mladá fenomenální česká klavíristka a též vítězka a laureátka mnoha českých i zahraničních soutěží. V roce 2019 byla zvolena mezi 30 nejlepších klavíristů do třiceti let na světové klavírní kurzy v Miami se zaměřením na Fryderyka Chopina. Koncertovala sólově v Rakousku, Německu, Švýcarsku i v USA, ale také s významnými orchestry České republiky. Soustředí se na hudbu F. Chopina, W. A. Mozarta, L. v Beethovena nebo S. Rachmaninova. ,, Marie Šumníková je zcela výjimečná klavíristka,“ říká pedagog a jeden z našich nejlepších klavíristů Martin Kasík: ,, Uchvacuje barevnou, vícevrstevnou interpretací, ve které posluchač nalezne emocionální hloubku a duchovní přesah.“

Ač mezi své oblíbené skladatele řadí mnoho skladatelů klasické hudby, jejímu srdci nejbližší zůstává Fryderyk Chopin. Právě v interpretaci jeho hudby dává nahlédnout do tajemných zákoutí jeho kompozic, které ožívají až v rukách těch nejlepších interpretů. Ke svým nejoblíbenějším skladbám řadí chopinovu Fantasii, Baladu f moll nebo koncert pro klavír a orchestr e moll. Na recitálu v Polabském muzeu představí to nejlepší z chopinovy tvorby, a to na exkluzivním čistě chopinovském recitálu.

Koncert se uskuteční v úterý 7. září 2021 od 19 hodin v Polabském muzeu Poděbrady. Vstupné 200 Kč, prodej vstupenek pouze na místě.

Program:

Fryderyk Chopin
4 mazurky, op. 24
Sonáta č. 3 h moll, op. 58
Nokturno E dur, op. 62 č. 2
Balada f moll, op. 53
Fantasie f moll, op. 49