Program festivalu 2021

úterý 31. 8. 2021 od 19 hodin, Polabské muzeum Poděbrady

Jazzový večer – klavírní duo Petr Karaivanov & Timofey Golev

Debutový ročník multižánrového festivalu Poděbradské hudební léto odstartuje dvojice mladých klavíristů, kteří jsou poděbradskému publiku dobře známí i díky svému talentu, píli a vášni pro jazz. Na společném koncertě představí nejen perly z jazzového repertoáru těch největších jazzových hvězd minulého století, ale také své vlastní skladby a improvizace v jazzovém duchu.

Vstupné: 50 Kč


čtvrtek 2. 9. 2021 od 19 hodin, Havířský kostelík Poděbrady

Kytarový večer – Lukáš Sommer

Na svém sólovém recitálu představí jeden z nejlepších českých kytaristů mladé generace to nejlepší z kytarové tvorby klasické i neklasické. Pro milovníky kytarové hudby je koncert Lukáše Sommera nezapomenutelným zážitkem, pro posluchače příjemné klasické hudby pak ideální program na večer. V prostředí nasvíceného Havířského kostelíku se jedná o opravdu výjimečný koncert.

Vstupné: 150 Kč


pátek 3. 9. 2021 od 20 hodin, pódium před Kafíčkem

Jan Filip a hosté – Jan Filip, Lukáš Nimburský a spol.

Součástí debutového ročníku festivalu je též hudební zážitek pod širým nebem. Na pódiu před Kafíčkem se představí ve svém sólovém debutu mladý talent, který právě v Poděbradech začal rozvíjet svou pěveckou kariéru. Ve volném čase skládá a textuje, společně s kamarády hudebníky pak aranžuje a během večerního koncertu i se svými hosty zahraje směs vlastní tvorby, coverů i kytarové instrumentály, které jsou mu velmi blízké.

Vstupné: dobrovolné


úterý 7. 9. 2021 od 19 hodin, Polabské muzeum Poděbrady

Klavírní recitál – Marie Šumníková

Doba Fryderyka Chopina (tj. první polovina 19. století), Paříž. Malebné uličky protkané měšťanskými domy a komorními koncertními sály, ve kterých vystupovali ti nejlepší klasičtí hudebníci, Ferenc Liszt, Niccollo Paganini a také Fryderyk Chopin. Hudbu původem polského génia klavírní poezie představí na klavírním recitálu exkluzivně věnovaném Chopinově hudbě mladá a velmi talentovaná klavírístka s úspěchy za hranicemi naší republiky.

Vstupné: 200 Kč


čtvrtek 9. 9. 2021 od 19 hodin, Polabské muzeum Poděbrady

One Night In My Desert – Pavel Vondráček

Po loňském turné „Love Stories Tour“ se do Poděbrad vrací umělec, který je též s tímto lázeňským městem velmi úzce spjat. Poděbradskému publiku tentokrát představí nový program s názvem „One Night In My Desert“, který vychází z připravovaného alba a navazuje na exkluzivní a ještě nevydaný záznam koncertu z pražského Kostela sv. Vavřince. Na koncertu zazní také hudba z alb již vydaných. Klavírní tóny skladeb na pomezí klasické a filmové hudby znovu okouzlí poděbradské publikum a nabídnou již tradičně také úžasnou vizuální stránku.

Vstupné: 100 Kč


Veškeré vstupenky budou k dostání na místě konání akce. Prodej začíná vždy zhruba 30 minut před začátkem koncertu. Změna programu vyhrazena. Veškeré koncerty se budou konat v souladu s aktuálně platnými epidemiologickými nařízeními ministerstva zdravotnictví a dalších zodpovědných orgánů státní správy.